YÖNETİCİNİN MESAJI

Yenilikçi Çözümler | Mustafa ORAN

Yenilik Getiren Çözümler

Öncelikle 1988 kuruluşu olan firmamızın yenilikçilik ve mükemmeliyetçilik kelimelerinin 30 yıldan beri şirketimiz için anahtar niteliği taşıdığını belirtmek isterim. Simted Makine olarak felsefemiz sac levhaları esnek sistemlerle şekillendirmek ve tüm müşterilerin en zorlu taleplerini bile kolayca karşılamaktır.
Bu anlamda 2000’li yılların başından beri temsilciliğini yapmakta olduğumuz Salvagnini’nin en yüksek kalite standartlarda tasarlanmış ve üretilmiş esnek sistemleri, sac levhaları şekillendirmek ve kesmek için kullanılan takımlarıyla üstün teknolojik bütünleşme sağlar.

Her Ortak İçin Sistem

Salvagnini’de her sistemin kişiye özel tasarımı ve üretimi öncesinde; müşterilerimizin hedefleri ve uygulama yapılacak sektörün çok detaylı bir analizinin öncelik taşıdığını ifade ederken firmanın üretimini ilgilendiren kritik noktaların işaret edilmesini ve çözüm önerilmesini de kapsayan performans, verimlilik ve işe yararlık açısından en ideal çözümü teklif edebileceği bir ‘fizibilite çalışmasını’ kolaylaştırmaktadır. Her müşterinin üretme potansiyelini optimize edebilmek için Salvagnini, ürünlerin tekrar tasarımlandırılabildiği, en etkin şekilde müşteriye özel cevap verebildiği bir uygulama departmanından faydalanmaktadır.

S4+P4 : Esnek sistemin üstünlüğü

Salvagnini’nin global yapısını ise şöyle aktarabiliriz: “3 üretim fabrikası: 2 si İtalya’da (Sarego ve Avellino’da), önemlilik sırasında ikinci olan diğeri Avusturya’dadır (Ennsdorf). Özellikle satış ve teknik destek ile ilgilenen 20 faal şirket, yaygın üst-düzey mümessil firmalar ağı ve kesintisiz hizmet veren destek merkezlerinin üstünde Salvagnini’nin başarısı 70 ülkede 6.000’e yakın kurulmuş sistem ile ölçülebilir

S4+P4 kombine hattımız sac levhalari süreçte hiçbir kesinti olmadan, delip, kesip, büküp, bitmiş ürün haline dönüştüren bir sistemdir. S4 delme-kesme makinasının üstün teknolojisini P4 panel bükme makinasıyla bütünleştirerek, yarı-mamül ürünlere sürecin ortasında elle müdahele edilmesine gerek kalmadan, sac levhalar otomatik olarak makinaya geçmekte ve bitmiş ürünler süreç sonunda boşaltılmaktadır. S4+P4 hattı, ilk örneği 1979’lara dayanan, Salvagnini’nin çözümleri geliştirmesinde önemli bir adım olmuştur; onun piyasada en kuvvetli FMS (esnek üretim sistemi) olmasını sağlayan yekpare lojistikler, en kuvvetli noktalarından biridir. Tamamen otomatik ve entegre bir şekilde çalışan tasarımlyla, S4+P4 hattı, işlenmemiş ve yarı-mamul ürünlere arada elle müdahalenin yarattığı masrafları ortadan kaldırmakta, böylece üretim sürecini optimize etmekte ve fabrika içi lojistiği daha azaltmaktadır.

Bu aynı zamanda esnekliğinden, ‘proprietary’ kontrol potansiyelinden ve program yazılımının, işçiye gerek duymayan, gece vardiyasında devam edilebilen sistemi garanti etmesiyle sağlanabilmektedir. ‘Maskelenmiş’ zamanlı otomatik kurulum ve büken açıların gerçek zamanlı kontrolu üretim seviyesinde mükemmeliyet sağlar ve aynı zamanda ‘tek-seferde’ üretim olanağını da garanti eder.

Ayrıca, yenilikçi Pack Modus yazılımı ile, delme-kesme ve bükme devir zamanları arasında büyük farklılıklar olsa da , bütün prosesin fazlarını yönetebilir ve dengeleyebilirsiniz ve böylece üretim hattının operasyonunun devamlı ve tutarlı olmasını garanti edersiniz. Üretim Modülleri ve Esnekliği: S4+P4 sistemleri operasyonun ve üretimin maksimum esnekliğini garanti eder. Gerçekten de, panelleri delme, kesme, bükme için birleşik iş merkezleri gibi kullanılmasının yanısıra, böylece en gelişmiş takım imalat ihtiyaçlarına da cevap vererek, aynı zamanda bir tarafta sac levhaları delen, kesen, diğer tarafta da panelleri büken bağımsız sistemler gibi de çalışabilir.

Bundan başka, S4+P4 hatları değişik modüler çözümler için de şekillendirilebilir, en basitinden en karmaşık olanına, yükleme boşaltma ünitesi ve otomatik depolama nitelikleri mükemmel çalışma esnekliğini garanti eder, yerin müsait olması durumunda, müşterinin üretim süreç taleplerine uygun, en üstün kişiselleştirmesini kolaylaştırır. Özel talepler karşısında hat; kaynak, boyama istasyonlarıyla de entegre olabilir”.

Simted’in başarı göstergeleri

Salvagnini, Dietz Punch takımları  ve Euram Abkant takımları gibi sektöründe önde gelen markaların temsilciliğini yapmakta olan firmamız, müşteri memnuniyeti, kalite odaklı çalışma ve dürüst yapısı ile 1988 yılından bu yana birçok büyük projenin altında imzamız bulunmaktadır.

TEKRAR EDİLEBİLİR VE SÜREKLİ OLAN KALİTE ASLA TESADÜF DEĞİLDİR…

Saygılarımla
Mustafa ORAN
Simted Makina San.Ltd.Şti Genel Müdürü